אז מה אנחנו מציעים לבתי ספר

תכנון, ליווי והכשרה צמודה לאורך השנה

בתי ספר שכבר הקימו מרחבי מייקרים או שרכשו תוכניות טכנולוגיה מגלים שהמרחבים ריקים מתלמידים, המורים חוששים להשתמש ואינם רואים כיצד לשלב את הטכנולוגיה בתחום החינוך שלהם והציוד נשאר בארונות ללא שימוש.כאן אנחנו נכנסים לתמונה!

הכשרת צוותי חינוך

הצמיחה המתמדת של עולם הטכנולוגיה מציבה אותנו בפני אתגרים והזדמנויות חדשות בתחום החינוך.  על מנת להבטיח את הצלחת השילוב הזה בכיתות, אנו מציעים שירותי ליווי מקצועיים ומתמידים שמטרתם להפוך את האינטגרציה של טכנולוגיה לתהליך קל ונגיש לכל צוות המורים והמנהלים.

פעילות מעוררת השראה - גם מול התלמידים

אנו מקפידים על לסייע גם לתלמידים בהסתגלותם לסביבת הלמידה החדשה ובהשגת הישגים אקדמיים וחברתיים מרשימים. באמצעות פתרונות טכנולוגיים חדשניים וכלי למידה פורצי דרך, אנו יוצרים סביבת למידה נעימה ומעוררת השראה, המסייעת לסגל להתמקצע ולהפיק את המיטב מכל תלמיד. בכך, אנו מאפשרים לבתי הספר להתמקד באיכות ההוראה ובהכנה הטובה ביותר של תלמידיהם, תוך כדי שימור ושיפור חוויית הלמידה שלהם.

התפיסה המייקרית בחינוך - מובילים פדגוגיה חדשנית

מדוע פעילות ומרחב מייקרי חשוב לתלמידים שלכם?

עשרות בתי ספר יסודיים, חט"ב ובוודאי שתיכונים נהנים כבר משילוב פעילות מייקרית בבית הספר

הפעילות המייקרית בבתי ספר מסוגים שונים הוכחה כאמצעי יעיל לשיפור ההישגים האקדמיים והחברתיים של התלמידים. במסגרת פעילות מייקרית, תלמידים מתמקדים ביצירת פרויקטים עשירים ומגוונים, המתבססים על יצירתיות, חשיבה יצירתית ופתרון בעיות. תהליך יצירת הפרויקטים מפתח את מיומנויות החשיבה, העבודה בצוות, והיכולת להתמודד עם אתגרים, כל אלה מייצרים את הקשר בין התוכן הלימודי למובנה המעשי והחווייתי.

בתי ספר רבים נוטים לחשוב שפעילות מייקרית היא סל פעילות העוסק בנגרות, רובוטיקה קלה ומדפסות תלת מימד אולם הרעיון העומד מאחורי עקרונות הלמידה המייקרים אינו מוצמד לשום תחום ספציפי אלא עוסק ביכולת שלכם לרכוש מיומנויות חדשות. 

איפה אתם משלבים פעילות מייקרית אצלכם בבית הספר?

רוצים לשמוע עוד על התפיסה המייקרית ולבנות תוכנית עבור בית הספר שלכם – צרו קשר!

כמה מילים עלינו

פנדולום טק

מוכרים בבתי הספר כמיקרוביט ישראל או Dobot, הבאנו את כרטיס התכנות הפופולארי בעולם לישראל כבר ב2016 פגשנו את צוות מיקרוביט העולמית והבנו שמדובר במוצר פורץ דרך. כחברת הייטק רצינו להוביל את בתי הספר למקום חדש והבאנו את מיקרוביט יחד עם שלל מוצרים תומכים לארץ. לקח לנו עשרות פגישות במשרד החינוך, רשויות מקומיות וביקור מדהים של צוות מיקרוביט העולמית בישראל עד ששכנענו שתפיסת העולם הטכנולוגית צריכה להיות תפיסה המובילה את החינוך בישראל.

רמי גל

מנכ"ל
רמי גל
יזם הייטק ואיש חינוך

אחרי 25 שנים כמתכנת, ראש צוות ומנהל בחברות הייטק החלטתי שעולם החינוך דורש שינוי באופן בו אנחנו מלמדים את ילדינו. היה לי ברור שההתפיסה הקיימת אינה מכינה את התלמיד הבוגר (ובטח לא הצעיר) לאתגרים המחכים לו בעתיד, הן בתחום התעסוקה והן בחוויית הצלחה אישיות להן זקוק כל אדם.

החלטתי לעשות תואר שני במנהל החינוך באונ' תל אביב על מנת לבסס את היכרותי עם המערכת ולקבל ידע תיאורטי נרחב. שם למדתי שגם עולם המחקר סבור שחשיבה מחשובית, יזמות, שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומולטידיסצפלינריות הן המפתח לחינוך פורץ דרך. פינלנד, סינגפור וסין מובילות את ההישגים בעולם כי הן מממשות את הנושא וקוצרות את הפירות. 
הצעד הבא היה לבחון כלים פדגוגים מוצלחים שאפשר להביא לישראל ובמחיר נמוך יחסית לקצור הצלחות ראשונות. שני הכלים שפגשתי היו מיקרוביט (www.microbit.org) שהביאה פשטות בלתי נתפשת לעולם שהכרתי היטב - עולם התוכנה, והזרועות הרובוטיות של Dobot שתוכננו לעולם החינוך כפלטפורמה שמתאימה יותר לבתי ספר תיכוניים ומקצועים ולאקדמיה. לימים התחרבה היריעה כאשר פגשתי את התפיסה המייקרית בחינוך וזכיתי לראות כיצד היא מאפשרת לתלמידים בכל הגילים ליצר הצלחות מדהימות.

כיום פנדולום טק מסייעת לרשויות ובתי ספר לתכנן ולהקים פעילות המבוססת על כלים ופדגוגיה מייקרית כגון נגרות, כלי תלת מימד, כלי עיבוד חומר, רובוטיקה ובקרים מתוכנתים, תכנות ואלקטרוניקה, תפירה ובישול - בגישה שמייצרת ערך חינוכי מהתהליך.

ב2023 הקמתי את הLightHouse ברמת השרון שמתמחה בתחום המייקריות בחינוך.

מוזמנות לכוס קפה במתחם,

רמי גל

קצת מספרים....

אנחנו עובדים קשה כדי שתוכלו להיות מורים טובים יותר

2016 מאז...
134 לקוחות
23500 תלמידים שעברו הכשרות
8 רשויות מקומיות
300 מורים שעברו הכשרה
13 לקוחות מייקרים

חדרי מייקרים וחללי חשיבה

היכולת לרכוש מיומנויות היא הבסיס ביכולת האנושית לפתור בעיות. אף אחד לא יודע לומר היום כיצד יראה שוק העבודה ומה העתיד ידרוש מאיתנו כבני אדם על מנת להשתלב בו באופן מיטבי. מה שכל המומחים מסכימים הוא שבמצב כזה הגמישות ויכולת לרכוש מיומנויות חדשות במהירות הוא קריטי להצלחה. מרחב מייקרים המיכל אוסף כלי עבודה מעולמות שונים משמש כ”מרחב מאפשר” בו ניתן להתמודד מול בעיות בטכניקות פתרון שונות. מרחב מייקרי חייב להתאים לבית הספר, התקציב שלו, כישורי המורים המשתמשים בו, תוכנית הלימוד ועוד…

אנחנו מתמחים בבניית תוכנית עבור בית הספר שלכם, מכשירים ומלווים את הצוותים שלכם עד להשלמת התהליך והשגת היעדים שהגדרנו.

כלים טכנו-דיגיטאלים לבתי ספר

מיקרוביט וארדואינו הינם שני כלים מוכרים להתנסות בתכנות ואלקטרוניקה כדרך לפתרון בעיות. היכולת לאפשר לילדים החל מכיתה ג’ (ואפילו לפני) להתנסות בתכנות הוכח אקדמית ככזה המעודד חשיבה יצירתית ובסיס נהדר כשיטה לפתרון בעיות. 

עולם הרובוטיקה אינו רק תחום צר בטכנולוגיה אלא כלי המסייע בשלל תחומים כגון תחבורה, חקלאות, רפואה ועוד. אימוץ של כלי רובוטיקה מאפשר לתלמידים לתת מענה בתחומים רבים, לערוך האקתונים ומייקתונים ולהשתתף בתחרויות.