התחל את הרפתקת המיקרוביט שלך!

קלי קלות

אפשר לקודד מכל דפדפן אינטרנט. בבלוקים, ג'אווה סקריפט, פייתון, סקרץ' ועוד; אין צורך בהתקנת תוכנה.

התחל לקודד

כיצד ניתן להשתמש במיקרוביט בבית הספר?

במיקרוביט נעשה שימוש נרחב בבתי ספר ברחבי העולם, פינלנד, איסלנד, סינגפור, סרי לנקה. יש לנו עשרות פעילויות מדהימות, ומערכי שיעור לבתי ספר יסודיים וחטיבות הביניים.

למידע נוסף

!שלום

באפשרותך להשתמש במיקרוביט שלך לכל מיני יצירות מגניבות, מרובוטים ועד כלי נגינה – האפשרויות הן אינסופיות.

(תכונות (אפשרויות

קבל השראה

יש לנו יותר מ-200 פעילויות שונות ומשאבים להתנסות, מניסויים קלים לאתגרי קידוד יצירתים.

קבל רעיונות

שלב 1: חיבור

חבר את המיקרוביט למחשב באמצעות כבל מיקרו יו אס בי. מקינטוש, פי.סי, מחשבי מחברת ומערכות לינוקס נתמכים.

מיקרו:ביט מחובר לחשמל ו מופעל

USB שים לב ,הוא לא מתפקד כדיסק רגיל'MICROBIT' המיקרוביט שלך יופיע במחשב ככונן הנקרא

שלב 2: תכנות

השתמש באחד העורכים המעולים שלנו, כדי לכתוב את קוד המיקרוביט הראשון שלך. לדוגמה גרור, כמה בלוקים של קוד, ונסה את התוכנית שלך, בסימולאטור בעורך הבלוקים של ג'אווה סקריפט כמו בתמונה למטה

יצירת לב מהבהב באמצעות עורךהבלוקים של ג'אווה סקריפט

לחץ כאן כדי לנסות את הדוגמה הזאת בעצמך

שלב 3: הורדה

לחץ על לחצן "הורד" בחלון העורך. זה מוריד קובץ 'hex', שהוא מבנה קומפקטי של התוכנית לשימוש במיקרו:ביט שלך. ברגע שקובץ ה hex ירד, יש להעתיק אותו אל המיקרו:ביט שלך בדיוק כמו העתקת אל קובץ כונן USB. במערכת חלונות ניתן ללחוץ על קליק ימני ולבחור "שלח אל MICROBIT."

Windows "שלח אל"

שימוש בתפריט ' שלח אל ' ב- Windows

Mac גרור ושחרר

שימוש בגרור ושחרר על מקינטוש

שלב 4: הפעלה

המיקרוביט יושהה, והנורית הצהובה בצד האחורי של המיקרוביט תהבהב בזמן שהקוד שלך נצרב. בסיום הצריבה הקוד שלך יפעל באופן אוטומטי!

הנורית הצהובה במיקרו:ביט מהבהבת והקוד מאותחל הכונן

MICROBIT יעלם ויחזור באופן אוטומטי בכל פעם שאתה מתכנת אותו, אך קובץ ה hex שלך כבר לא יהיה שם. המיקרו:ביט יכול לאחסן רק קבצי hex ולא שום דבר אחר!

איזה דברים מגניבים תיצור? המיקרו:ביט שלך יכול להגיב לאור, לתנועה, וללחצנים ולטמפרטורה. הוא יכול אפילו לשלוח הודעות באופן אלחוטי למיקרו:ביטים נוספים באמצעות תכונת ה"אלחוט".

בדוק את דף החומרה כדי לקבל רעיונות נוספים.

שלב 5: שליטה

דף זה מציג כיצד להתחיל לעבוד עם מיקרו:ביט, אבל בנוסף לבלוקים של ג'אווה סקריפט ניתן להשתמש גם בפייתון ובג'אווה סקריפט מבוססי טקסט לקידוד תוכניות במיקרו:ביט שלך. עבור ל דף בואו נקודד כדי לראות את השפות השונות, או בדוק את דף הרעיונות עבור כמה רעיונות שאולי תרצה לנסות.

מריקוד רובוטים ועד קלידי בננה, למיקרוביט שלך יש את כל התכונות שאתה צריך כדי לקוד תוכנות מגניבות – האפשרויות הן אינסופיות!

סקירה כללית

למיקרוביט שלך יש את התכונות הבאות:

בואו נראה מה אפשר לעשות עם רכיבים אלה ונגלה כיצד לקודד אותם!

נוריות (לדים)

מה זה? הלדים הן דיודות פולטות אור ומשמשות כנוריות, למיקרוביט 25 נוריות שניתנות לתכנות בנפרד ומאפשרות לך להציג אותיות מספרים ותמונות.

How do I code it? Learn more about coding the LEDs, or use the code references below.

בלוקים בגאווה סקריפט פיתון

דוגמאות – בדוק אנימצית לב מהבהב בגאווה סקריפט או ללמוד איך להכין אנימציות עם פיתון!

מחברים (פינים)

מה זה? ישנם 25 מחברים חיצוניים במחבר קצה של המיקרוביט, שאותם אנו מכנים בשם "פינים". מנועים, נוריות או רכיבים חשמליים אחרים מתחברים אל הפינים, או חיישנים נוספים שמתחברים כדי לשלוט בקוד!

כיצד לתכנן קוד עם מיקרוביט?

 

JavaScript Blocks Python

דוגמאות

חיישן טמפרטורה

מה זה? חיישן זה מאפשר למיקרוביט לזהות את טמפרטורת הסביבה במעלות צלזיוס.

איך אני כותב קוד? ראה את ההפניות לעורכי הקוד שלהלן

בלוק גאווה סקריפט פיתון

דוגמאות – צור תוכנה ל מדחום דיגיטלי צלזיוס ופרנהייט בגאווה סקריפט

מצפן

מה זה?המצפן מזהה את השדה המגנטי של כדור הארץ, המאפשר לך לזהות לאיזה כיוון פונה המיקרוביט. המצפן חייב להיות מכויל לפני זה יכול לשמש.

כיול המצפן מבטיחה שקריאות המצפן מדויקות.

For the JavaScript Blocks Editor, use the 'calibrate compass' block. To calibrate the compass in Python use compass.calibrate()

When the calibration begins, the micro:bit will scroll an instruction on the display for you – either "Draw a circle" or "Tilt to fill screen". To calibrate the compass, just follow these instructions and tilt the micro:bit to move the dot in the centre of the screen around until you have either drawn the outline of a circle, or filled up the whole screen.

How do I code it? Use the code references below.

JavaScript Blocks Python

Examples – create a working compass to find North in JavaScript or Python!

בלוטות'

מה זה? A BLE (Bluetooth Low Energy) antenna allows the micro:bit to send and receive Bluetooth signals. This allows the micro:bit to wirelessly communicate with PCs, Phones, and Tablets, so you can control your phone from your micro:bit and send code wirelessly to your device from your phone!

Before using the Bluetooth Antenna you will need to pair your micro:bit with another device. Once paired, you can send programs wirelessly to your micro:bit.

בלוקים של JavaScript

The Python Editor doesn't currently support bluetooth.

What can I do with it? Send code to your micro:bit wirelessly.

לחצנים

מה זה? ישנם שני לחצנים על החלק הקדמי של המיקרוביט (מתויגים A ו- B). אתה יכול לזהות כאשר לחצנים אלה נלחצים, וזה מאפשר לך להפעיל קוד על המכשיר בהתאם.

איך אני כותב קוד? ראה את ההפניות לעורכי הקוד שלהלן.

בלוקים בגאווה סקריפט פיתון

דוגמאות – תסתכל על פרויקט של כפתור סמיילי או הפרויקט המתקדם יותר של מכונת הצבעה, שניהם נשלטים באמצעות הלחצנים בגאווה סקריפט.

חיישן אור

מה זה? על-ידי הפיכת נוריות המסך ושימוש בהן כקלט, מסך ה-LED עובד כמו חיישן אור בסיסי, המאפשר לך לזהות תאורת סביבה.

איך אני מקודד את זה? ראה את ההפניה למטה לעורך בלוקים JavaScript:

בלוקים של JavaScript

מד תאוצה

מה זה? חיישן תאוצה מודד את התאוצה של המיקרוביט שלך; רכיב זה חש כאשר המיקרוביט זז. זה יכול גם לזהות פעולות אחרות, כגון טלטול, הטיה ו לנפילות.

איך אני כותב קוד? ראה את ההפניות לעורכי הקוד שלהלן

בלוק גאווה סקריפט פיתון

דוגמאות – צור משחק אבן, נייר ומספריים בג'אווה סקריפט, המופעל כאשר המיקרוביט מנוער! או, ליצור תוהו ובוהו מוסיקלי עם פיתון!

אלחוט

What is it? The radio feature allows you to communicate wirelessly between micro:bits. Use the radio to send messages to other micro:bits, build multiplayer games, and much more!

How do I code it? Discover how to code the radio:

JavaScript Blocks Python

Examples – create a Multiplayer Rock, Paper, Scissors game (JavaScript), or create cool digital fireflies in JavaScript and Python!

USB Interface

מה זה? The USB interface allows you to connect the micro:bit to your computer via a micro-USB cable, which will power the device and allow you to download programs onto the micro:bit.

בטיחות תחילה!

השימוש במקרוביט פשוט ומהנה, אבל, כפי שאפשר לראות, זהו מעגל פתוח עם כל חלקי החשמל חשופים על הלוח. הוא תוכנן כך במיוחד, אך זה אומר שיש סיכון קטן כי חלקיו יכולים להינזק ואפילו להתחמם יתר על המידה. עם זאת קצת זהירות וטיפול יבטיחו שהמיקרוביט שלך ואתה תישאר בריא.

אנא קרא בעיון את הוראות אלה!

נתחיל…
באופן טבעי, המיקרוביט נועד להיות בטוח לשימוש. עם זאת, בניגוד למוצרי אלקטרוניקה שניתן לקנות בחנות, כאן כל רכיבי האלקטרוניקה חשופים. אנחנו עיצבנו אותו כך כדי שתוכלו לראות איך רכיבי האלקטרוניקה מורכבים. זה נראה מגניב, אבל צריך לטפל בהם בזהירות.
עם רכיבי האלקטרוניקה חשופים, חשוב למנוע יצירת חשמל סטטי! ניתן לשחרר כל חשמל סטטי שצברתם על-ידי נגיעה בחפץ מתכתי שמחובר ל"אדמה". כסא או רגל שולחן יהיו בחירה טובה. מגע מהיר הוא כל מה שצריך.

ברגע שאין חשש מחשמל סטטי, ניתן להתחיל לעבוד על המיקרוביט שלך ולחבר אותו לחשמל! ביחנו את הלוח לוודא כי לא קיים לו כל נזק ושימו לב כאשר הוא נדלק לראשונה.
המיקרו:ביט אמור להפעול "קר", אם הוא הופך להיות חם למגע בבקשה הפסיקו להשתמש בו, ניתן לדווח על תקלה זו דרך האתר שלנו באתר התמיכה. אם המיקרו:ביט שלך נרכש , פנו אל הספק ובררו כיצד להחזיר אותו.

אנחנו חושבים שזה רעיון טוב להשתמש ב-מיקרו:ביט לראשונה בכיתה, כאשר מורה יכול לפקח; או עם ההורים, אם אתם בבית.
אם נתקעתם, ישנם שפע של עצות באתר זה! בדקו את דף תחילת העבודה שלנו למידע נוסף, סרטוני הדרכה.

ארבעה טיפים חשובים

בנוסף, ישנן ארבע נקודות מפתח שברצוננו להסב את תשומת לבכם אליהם:

  • שמרו תמיד את המיקרו:ביט בתיק אנטי סטטי כאשר הוא לא בשימוש. מומלץ "לשחרר" חשמל סטטי לפני השימוש .
  • השתדלו לגעת במיקרו:ביט בקצוותיו בלבד ולהימנע מלגעת ברכיבים כאשר החשמל מחובר .
  • אנא השתמשו במארז הסוללה וב USB שסופק על מנת לחבר את המיקרו:ביט לחשמל. אל תשתמשו במטענים ניידים או ב USB שונים על מנת לחבר את המיקרו:ביט. אמצעים אלה עשויים לגרום נזק למיקרו:ביט ולגרום לו לפעול לא כראוי .
  • בבקשה אל תיתנו לתלמידים לשמור על מיקרו:ביט פגום. אם נמצאו תקלות או נזק, ניתן ליצור קשר דרך האתר שלנו באתר התמיכה או דרך הספק שממנו רכשתם ולהחליף את המכשיר בחלופי .

המיקרו:ביט הפסיק לפעול?

If your micro:bit has arrived broken or isn't working properly, don't panic – we're here to help.

Did you purchase your micro:bit?

If the micro:bit has been purchased then it should be returned to the retailer and exchanged in accordance with their sales and returns policy

Were you given the micro:bit, either through the 2016 BBC free distribution or through the Micro:bit Foundation sponsorship?

If you received your micro:bit during the 2016 free distribution, please note that the BBC is no longer accepting returns of any faulty devices that were distributed during the free drop to schools. Their recommendation is that the schools replace faulty devices from the spares that they sent to the schools at the time of delivery.

If you are not able to do this or you received yours through the sponsorship scheme then, firstly, please check if it is the micro:bit itself or is it the batteries, the battery pack or the USB. If one of these is at fault these can be replaced very cheaply from one of our suppliers.

If you’re sure it’s the micro:bit board itself then you should initially raise the problem by submitting a new ticket via our Support site. Our support team will work with you to resolve the problem and ensure you continue to get the best from your micro:bit experience.

המיקרוביט היא תוצאת שיתוף הפעולה בין חברות וקהילות ברחבי העולם. אנחנו עוזרים לאנשים צעירים ללמוד לכתוב תכנה, כדי שהם ירגישו ביטחון ויצירתיות עם הטכנולוגיה. אנחנו אסירי תודה לכל מי שעזר עד כה, ואנחנו תמיד מחפשים עוד אנשים לעזרה.

A lot of the magic that makes micro:bit work is the result of communities around the world
developing and maintaining code.

For example, people posted micro:bits all around the world so that Python would run really well on the micro:bit.

We're always looking for more people to help us, so visit our Developer Community site to learn about
how it all works and projects that you could help with.

We keep our main website here focused on what students and teachers need to know, but the developer community site contains loads more technical details for anyone wanting to look behind he scenes and get involved at a technical level.